Hoş Geldiniz
Hızlı ve güvenli alışverişe giriş yapın!
Henüz Üye Değil Misiniz?
Kolayca üye olabilirsiniz!
Zeytin Nasıl Saklanır ?
02.01.2024 08:27
Zeytin Nasıl Saklanır ?

Zeytin Nasıl Saklanır ?


Zeytin nasıl saklanır çoğu kişi tarafından araştırılır. Özellikle kahvaltı sofralarında bir vazgeçilmez haline gelen ve birçok türüyle her türlü damak zevkine hitap eden zeytin son derece yararlıdır. İçerdiği  özel yağlar hem kilo almak isteyen kişilerin hem de kilo vermek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Düzgün şartlarda saklandığı zaman oldukça dayanıklı olabilen zeytinin nasıl saklanması gerektiğini herkes bilmelidir· 
Zeytinin uzun süre dayanıklı olması için tuzlu suda beklemesi gerekir. Eğer bidon ya da teneke ile çok fazla zeytin alıyorsanız zeytinin genelinin bu tenekelerde kalması daha iyi olur. Tenekede bekleyen zeytinlerin bozulmasını engellemek amacıyla içine bir miktar kaya tuzu ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Elbette zeytinleri sudan çıkarır çıkarmaz  tuzlu bir şekilde yiyemeyebilirsiniz. Tuzlu zeytin çoğu kişi sevmez. Bu durumda o an tüketeceğiniz zeytini soğuk suda yıkayarak tuzundan arındırıp yiyebilirsiniz.

Zeytin Saklamanın Püf Noktaları 
Zeytin nasıl saklanır konusunda uygulamaları doğru yaparak uzun süre zeytinini koruyabilirsiniz. Yeşil zeytinleri saklarken limon suyu tercih etmek zeytinlerin daha hızlı bozulmasına sebebiyet verebilir. Bundan ötürü eğer yeşil zeytinleri limonlu tüketmeyi tercih ediyorsanız sadece tüketeceğiniz miktarını  limon suyu ya da limon dilimleriyle birlikte kullanabilirsiniz. Cam kavanoz ya da kaplara kısa zamanda tüketmek için ayırmış oldunuz zeytinleri damak doğrultusunda zeytinyağı, kekik ya da pul biber gibi ürünlerle lezzetlendirip o şekilde saklayabilirsiniz. 

Zeytinyağı buzdolabında beklediği süreçte donabilir, bu anormal bir durum değildir. Bu engellemek  için içerisine çok az miktarda Ayçiçek yağı damlatabilirsiniz. Zeytinlerinizi yalnızca zeytinyağında saklamayı tercih ediyorsanız tüketim öncesi buzdolabından çıkarıp yağın çözünmesini bekledikten sonra yiyebilirsiniz.

Zeytinlerin Bozulmaması İçin Ne Yapmak Gerekir? 
Kuru ve serin yerde saklamak zeytinlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Tavsiyemiz; mümkün olduğunca güneş ışığı, nem ve ısı olmayan bir ortamda saklanmasıdır. Ağzı kapalı bir cam kavanozun içinde muhafaza edilmesi gereken zeytinin ağzı açıldıktan sonra kendi ambalajıyla beraber buzdolabında veya serin bir yerde saklayabilirsiniz. Zeytin nasıl saklanır bilgi sahibi olarak doğru bir kullanım sağlayabilirsiniz. 
ZeytinAna Taş Baskı Zeytinyağı, Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Gemlik Zeytini Lezzetlerinizi Gemlikten Kapınıza Sunar
Oluşum Süresi : 0.02